Jelena Mumm teeb Norma hea töökeskkonna nimel tänuväärset tööd

Töökeskkonna ja töötervishoiu spetsialisti Jelena Mummi teekond Normas algas juba 2012. aastal. Enne Normasse saabumist osutas ta oma ettevõttega töötervishoiu ja -ohutuse teenuseid üle Eesti – ehk nõustas tööandjaid. „Siis aga pakuti mulle töökohta Normas ja mõtlesin kohe, et miks ka mitte, sest amet tundus atraktiivne. Alguses ma ei uskunud, et jään siia pikemaks, aga töö on väga mitmekesine ja väljakutseid esitav. Iga päev tuleb lahendada palju erinevaid probleeme – see teebki töö ägedaks!“

Jelena ei ole oma töökoha ning eriala valikut pidanud kordagi kahetsema. „Tegemist on huvitava ja tähendusrikka alaga. Minu meelest on inimeste tervise säilitamine ja töökeskkonna võimalikult ohutuks muutmine väga tänuväärne töö,“ kinnitab ta.

Kõik töötajad on olulised

Jelena kirjeldab, kuidas eemalt vaatajatele võib Normas toimuv ajada lausa pea ringi käima. „Siin toimuvad erinevad tootmisprotsessid, on hulgaliselt huvitavaid arvutiga ühildatud seadmeid, robotitega liine – ringi vaadates võib saada peapöörituse. Justkui teine maailm!“

Hea töökeskkond on ettevõtte lahutamatu osa väärtustest. Norma tööohutuskeskkonda on igal tasandil kaasatud kõik töötajad, kes osalevad paremate ja ohutumate tingimuste loomises. „Alati on teretulnud ettepanekud – on palju töötajaid, kes neid teevad ja tänu sellele muutub töökeskkond paremaks,“ ütleb Jelena ja lisab, et tööd tehakse ka selle nimel, et vähendada töös monotoonsust. Firmale on olulised investeeringud seadmetesse ja masinatesse, mis teevad raske töö inimesele lihtsamaks (nt käärtõstukid, liinide automatiserimine jmt).

Iga tervisemure on tähtis

Jelena räägib, et ta ei tee oma töös vahet kontori- ja tootmistööliste vahel – kõik on oodatud tema poole pöörduma murega, mis puudutab ohutust või tervist. „Mure puhul vaatame töökoha tingimused üle. Peale selle saame kaasata ka töötervishoiuarsti. Tervisehäirega inimesi saab viia üle kergemale tööle, nt seni kuni tervis taastub,“ ütleb ta.

Niisiis, kuigi tootmistööstus on raske valdkond, on Norma väga paindlik ja töötajasõbralik ettevõte. Kui inimesel on mure, siis saab ühendust võtta Jelenaga või oma otsese juhiga. „Kui on tarvis, kaasame ka personaliosakonna, võimalik, et neil on pakkuda inimesele midagi sobivamat. Näiteks lapseootel naise saame suunata kergemale tööle, et ta ei peaks töötama öistes vahetustes ega tegelema raskuste tõstmisega.“

Neuroloogi vastuvõtt ja tasuta massöör

Ei ole just palju firmasid, mis tegelevad töötajate tervisega ja probleemide ennetusega niivõrd põhjalikult. Norma töötajatele hüvitatakse vajalik taastusravi, prilliklaasid, sportimine ja tugisidemedki, kui käed juhtuvad valutama.

Peale selle saavad kõik normakad pöörduda neuroloogi vastuvõtule, kui nende mureks on näiteks pinged lihastes või liigestes. „Tervisemure võivad tekitada korduvad liigutused, arvutiga töötajatel aga hoopis sundasend. Neuroloog teeb koostööd ka töötervishoiuarstiga ja inimesele määratakse vajadusel taastusravi ning toimub dünaamiline jälgimine. Keegi ei jää meie juures oma terviseprobleemiga omapead,“ lubab Jelena.

Veelgi enam – normakatel on võimalus saada tasuta massaaži. „Jah, iga töötaja saab kas neuroloogi või töötervishoiuarsti saatekirjaga panna end massaaži kirja. 10-päevane kuur on võimalik läbida kaks korda aastas. Massöör töötab meie juures iga päev – see on paljude jaoks väga mugav, sest kuhugi eraldi sõitma ei pea,“ selgitab Jelena ja kõneleb, et seda võimalust kasutavad nii tootmistöölised kui kontoriinimesed. Massaaž on näidustatud töövõime säilitamiseks, pingete leevendamiseks ja lõdvestamiseks.

Norma inimesed on töökad ja ägedad!

„Metalli- ja autotööstus on oma tehnoloogilise eripära tõttu raske tööstus, kus saavad hästi hakkama tugeva iseloomuga, koostöövalmid ja tulemustele orienteeritud inimesed,“ arvab Jelena. Tema meelest on Norma inimesed väga töökad, kogenud, ägedad, andekad ja abivalmid. Norma pakub stabiilset töökohta ja -tasu, häid töötingimusi ning õppimisvõimalusi. Paljud normakad on töötamise kõrvalt omandanud näiteks kutse- või kõrghariduse.

„Karjäärivõimalused on samuti väga head, sest Norma on loonud töökeskkonna, kus saab ennast teostada. Töötahte- ja oskustega inimene leiab alati siin töö ja meil on iga päev uued ning põnevad väljakutsed,“ ütleb töökeskkonna- ja töötervishoiuspetsialist lõpetuseks.

Turvalisus– prioriteet nr.1

Rahvusvahelises autotööstuse tööjaotuses pole olemas suuri ja väikesi firmasid. On olemas pühendunud tegijad, nõudlikud kliendid ja ülim eesmärk – inimeste rahuolu ja elud.

Norma AS lõppklientideks on pea kõik suured autovalmistajad üle maailma!

Üle 60 inseneri

Üle 150 tootekategooria

130 aastat kogemust