“Me päästame elusid!” – liinioperaator Jelena räägib tähendusrikkast tööst ning detailide ilust

Jelena töötab Normas juba aastast 2012. Esimest korda jõudis ta Normasse tegelikult juba 18-aastasena, kuid mõnda aega töötas mujal enne, kui taas Normasse naasis. Nüüd pole tal mõtteski mujale minna ja selleks on omad põhjused.

Norma on nagu magnet

Normasse tööle minemise esialgse idee sai Jelena oma õelt, kes samuti Normas töötas ja kelle jälgedes Jelena astus. Mingil hetkel otsustas ta aga minna otsima uusi kogemusi, tahtis teha koostööd teiste ettevõtete ja tööandjatega. Kuid igal pool oli millestki puudu, miski ei laabunud. Täna on Jelenal lihtne sõnastada, millised põhiväärtused tõmbasid ta Normasse tagasi: „Stabiilne töö, ühtne kollektiiv ja suurepärased ülemused. Selliseid väärtusi leiab ühes ettevõttes korraga päris harva!“ ütleb Jelena.

Igaüks tunneb vastutust

Praegu töötab Jelena turvavööde tootmisliinil operaatorina. Kõige tähtsam on see, et siin igaüks saab aru, et tegemist on inimelude päästmisega. “Me ei tee niisama tööd, kõik teavad, kuivõrd oluline see on. Me tahame, et iga meie tehtud detail oleks õige, kvaliteetne ja ilus!” ütleb Jelena.

Jelenaga töötab liinil veel kolm inimest. Töö kulgeb sujuvalt, suhtlus kolleegide vahel on väga produktiivne ja sõbralik. Pidevalt tuleb ka uusi inimesi juurde, keda nad osakonnas vastu võtavad ja kellele õpetavad ametialaseid peensusi.

Mida on uustulnukana oluline teada?

Esiteks tutvustatakse uutele töötajale liini ülesehitust ja tööprotsesse: kes milliseid ülesandeid täidab, kuidas tooteid õigesti paigutada ja pakendada. „Kõige rohkem väärtustatakse uustulnukates aktiivsust ja oskust kiiresti töösse süveneda. Hädavajalikud on vastutustunne ja soov saavutada oma töös perfektsust, kuna ebatäpsus võib tähendada ohtu inimeste tervisele või elule, mis on vastuvõetamatu,“ ütleb Jelena.

Samuti inspireerib Jelena uustulnukaid olema avatud, kartma ei peaks küsida ja kontakteeruda ülemuse või kolleegidega. Kõik on valmis aitama ja seletama nii kaua kuni tarvis. Kui aga midagi jääb algusest peale ebaselgeks, siis tekitab see tulevikus kindlasti raskusi. “Ärge kartke ja tundke kõige vastu huvi!” soovitab Jelena.

8-aastase töökogemuse järeldused

“Ausalt öeldes pole ma midagi paremat näinud!” kirjeldab Jelena oma töökohta. Ta on oma positsiooniga rahul, kuid ei välista, et tulevikus kasutab ta võimalust ettevõtte-siseselt kõrgemale ametikohale tõusta. Selleks peab Jelena sõnul kõigepealt tegema kvaliteetset tööd: “Innukust ja inimese püüdlikkust märgatakse meil alati!” teab Jelena. Tööandja on valmis aitama töötajatel areneda, korraldades regulaarseid täiendõppekursusi ja arvutiprogrammide alaseid koolitusi. Nii pole vähimatki kahtlust, et Jelena jätkab edukat karjääri Normas!

Turvalisus– prioriteet nr.1

Rahvusvahelises autotööstuse tööjaotuses pole olemas suuri ja väikesi firmasid. On olemas pühendunud tegijad, nõudlikud kliendid ja ülim eesmärk – inimeste rahuolu ja elud.

Norma AS lõppklientideks on pea kõik suured autovalmistajad üle maailma!

Üle 60 inseneri

Üle 150 tootekategooria

135 aastat kogemust