„Normas oleme justkui suur ja optimistlik pere,“ kinnitab galvaanika osakonna juht Ly Lend

Norma galvaanika osakonna juht Ly Lend peab end Normas veel üsna n-ö värskeks näoks, sest töötatud aastaid on suurettevõttes kogunenud praeguseks kolm. Vaatamata sellele on asjalik Ly jõudnud juba kiirelt ametiredelil tõusta, sest Normas alustas ta kõigepealt tootmise assistendina.

Tegusa inimesena meeldib Lyle just selline aktiivne töö nagu ta Normas praegu teeb. Päev läbi arvuti taga istuda ta ei sooviks. „Ma suhtlen ja liigun palju – minu tööpäevad sisaldavad kõike piisavalt. Kõige rohkem meeldib mulle suhtlemine ja seda saab siin tõesti palju teha,“ rõõmustab ta.

Elukestev õpihimu viib üha edasi

Normasse jõudis Ly enda sõnul küllaltki juhuslikult, tööle kandideerimise kaudu. „Tundsin esimesest intervjuust alates, et Norma on koht, kus ma tahan töötada. Olen enda edenemise ja tööga praegu väga rahul,“ on Ly kindel.

Varem töötas ta 12 aastat ettevõttes, mis tegeles toiduainete tootmisega. Ta meenutab, et tegutses eelmise tööandja juures erinevatel ametikohtadel ja liikus sealgi karjääriredelil üha edasi.

Siiski tundis Ly suurt soovi astuda veelgi sammuke edasi ja suundus kooli logistikat õppima. Praegugi ei tegele tegus naine ainuüksi tööülesannetega, vaid õpib kõrgkoolis tootmiskorraldust, tootmisjuhi ametit. „Normale sobivad õppimisvõimelised inimesed,“ ütleb ta ja lisab, et igapäevatööski on palju õppimist. “Kogu aeg õpin ma midagi uut, sest tootmine on suur ja lai. Ma ei tunne veel galvaanikat läbi ja lõhki ning uusi teadmisi lisandub iga päev.“

Suurim väljakutse on Ly jaoks olnud tehnoloogia tundma õppimine. Muu hulgas tuleb aru saada ka valdkonnale omastest keemilistest protsessidest.

Töö on õpetanud säilitama külma närvi

Praegu on Ly meeskonnas alluvaid 80 ringis, mis tähendab, et suhelda tuleb paljude eri inimestega. Juhiametis on tema jaoks oluline oskus olla tasakaalukas ja mitte minna iga asja peale närvi. „Vanasti kippusin seda põhimõtet rohkem eirama. Kuid ennast tuleb kontrollida ja kontroll iseenda üle ongi kõige suurem õppetund, mille ma siit olen saanud,“ kirjeldab Ly.

Ta räägib, et juhitööks vajalikku rahulikku meelt on talle kõige rohkem õpetanud otsene juht Indrek Neumann, kes on alati nõu ja jõuga abiks – täpselt seal, kus tarvis. „Isegi kui vahel lähen põlema, siis tema suudab mu maa peale tagasi tuua. Mul on ülemusega vedanud!“

Inimesed Normas – aktiivsed, iseseisvad ja valmis meeskonnatööks

Normas teevad karjääri eelkõige inimesed, kes on aktiivsed, töökad ja ettevõtlikud – ehk siis „teeme-ära“ suhtumisega inimesed. „Iga töötaja ei saa tunda tervet Normat, selleks tuleb ise uurida, õppida, küsida ja otsida. Tarvis on endale tööprotsessid selgeks teha – kust midagi tuleb ja kuhu läheb. Mujal ettevõtetes on võib-olla rohkem ette öeldud, mida töötaja täpselt peab tegema – meie juures on tööpõld lai,“ räägib Ly.

Ly töötab meeleldi koos inimestega, kes on valmis meeskonnatööks ja taluvad ka rutiini. „Meie osakonna töö on üks raskemaid, tööd tehakse peamiselt püstijalu ja kolmes vahetuses. Seega võiks olla valmis üksluiseks tööks, kuid samal ajal peab olema ka väga hea meeskonnavaim.“

Niisiis töö on üsna raske, kuid samas julgustab Ly, et Normas ollakse suur ja optimistlik pere. Konflikte on vähe, üksteisest saadakse kenasti aru ja kõik probleemid saavad lahendatud. „Eks Norma sisekultuuri mõttes on vahel keeruline tootmistöö ja kontoripoole ühendamine – need on kaks väga erinevat maailma,“ räägib Ly. Siiski toimub tema sõnul Normas vahel toredaid sündmusi, mis seda vahet vähendavad – näiteks jõuluüritused. Selle kaudu tunnevad kõik töötajad, et firma tunnustab neid ja hoolib.

Turvalisus– prioriteet nr.1

Rahvusvahelises autotööstuse tööjaotuses pole olemas suuri ja väikesi firmasid. On olemas pühendunud tegijad, nõudlikud kliendid ja ülim eesmärk – inimeste rahuolu ja elud.

Norma AS lõppklientideks on pea kõik suured autovalmistajad üle maailma!

Üle 60 inseneri

Üle 150 tootekategooria

130 aastat kogemust