“Oleme avatud ja töökad – ja ootame enda juurde samasuguseid inimesi!” ütleb Norma töötaja Natalja

Natalja teekond Normasse oli paljuski juhuslik ja spontaanne. Nimelt otsisid nad sõbrannaga tööd ning jalutades mööda Laki tänavat astusid nad ka Normasse sisse, tutvustasid end personaliosakonnale ja kuna Norma otsis parasjagu uusi töötajaid, siis leidsidki nad endale töö. „Me ei teadnud, et Norma töötajaid otsib. Me lihtsalt kõndisime mööda Laki tänavat,“ ütlesid sõbrannad Norma personaliosakonnas. Mõlemad, nii Natalja kui ka sõbranna, töötavad tänini Normas.

Esmamulje oli hea

Tutvustaval ekskursioonil rabasid Nataljat kõige rohkem töötajad ise: „Olin šokeeritud, kui kiiresti inimesed töötavad, mõtlesin, et küll nad on ikka tublid!“ meenutab Natalja oma esimesi muljeid. Täna on ta kogenud operaator turvavööde tootmisliinil ja ise õpetab algajatele, kuidas töötada kiiresti ja kvaliteetselt. Natalja sõnul üritab ta uutele töötajatele edasi anda kõigepealt õiget tehnikat, sest kui tehnika on käes, siis kulgeb töö kergelt, veatult ja tõhusalt.

Katseaeg

Katseaeg kestab Normas klassikalised neli kuud ja Natalja arvates peaks sellest piisama, et süveneda töö peensustesse ja üldse aru saada, kas selline tegevus inimesele sobib. Natalja sõnul möödub katseaeg igaühel erinevat moodi: “Need, kellel on meie juures raske, võivad vahetada osakonda. Mõned inimesed töötavad aga kohe algusest peale nii, nagu nad oleksid seda teinud kogu elu.”

Mõnikord naasevad ettevõttesse ka inimesed, kes on Normas ka varem, ammu aega tagasi töötanud. “Mõnda aega läheb kohanemiseks, siis aga vanad õiged liigutused tulevad tagasi ja kõik hakkab laabuma,” kirjeldab Natalja „vanade uustulnukate“ kolleegide kogemust.

Kuidas Normas edasi jõuda?

Natalja nimetas omadusi ja oskusi, mis aitavad Normas edukat karjääri ehitada ja muuta oma töökogemust huvitavamaks:

  • Ideaalne algaja on töökas algaja: töötempo on kõrge ja täita tuleb nõutud norme, seega on vaja usinust ja vastupidavust. Seega on vaja olla usin.
  • Arvutioskused tulevad kasuks: paljusid tööprotsesse Normas kontrollitakse ja registreeritakse arvutiprogrammide kaudu. Arvutiga peab olema või saama sõbraks.
  • Oleme avatud inimesed ja ootame enda juurde samasuguseid“: Natalja väidab, et kolleegid on alati valmis aitama algajaid ja seletama kõike samm-sammult, kuid see algab inimese julgusest rääkida ausalt tekkivatest raskustest.
  • Keelteoskus soodustab karjäärikasvu: eriti väärtustatakse eesti ja inglise keele oskust – see on eduka kommunikatsiooni võti, mis annab ka võimaluse täisväärtuslikult osaleda rahvusvahelistes projektides.

Norma on tähelepanu väärt

Norma tööandjana ühendab endas mitut uhket põhiväärtust. Siin on täpselt koordineeritud erinevate osakondade koostöö. Kollektiiv on avatud ja toetav: “Kui meeskonnas on kõik hästi, siis kulgeb ka töö edukalt,” rõhutab Natalja. Normas on igaühel võimalus saada oma ala spetsialistiks, Natalja näiteks saab oma liinil täita mistahes operatsiooni – valmistada turvavöö linti, õmmelda kokku selle otsa, valmistada „keelt“, panna kokku korpust ja pakkida toodet.

Samuti tuleb ülemus töötajatele vastu ning proovib pakkuda paindlikku ajakava ja individuaalset lähenemist neile, kes seda vajavad: emadele väikeste lastega, üliõpilastele, kes paralleelselt õpivad ja läbivad praktikat ettevõttes ning neile, kes otsides sobivat ametit soovivad osakondade vahel liikuda. Just seetõttu on Norma meeskond nii stabiilne – siin tehakse kõike, et inimesed oleksid oma tööga rahul.

Turvalisus– prioriteet nr.1

Rahvusvahelises autotööstuse tööjaotuses pole olemas suuri ja väikesi firmasid. On olemas pühendunud tegijad, nõudlikud kliendid ja ülim eesmärk – inimeste rahuolu ja elud.

Norma AS lõppklientideks on pea kõik suured autovalmistajad üle maailma!

Üle 60 inseneri

Üle 150 tootekategooria

135 aastat kogemust