“Normas käib elu täie hooga!” – räägivad ja tõestavad Irina ja Tatjana

Irina ja Tatjana on Normasse armunud juba noorest east. Nad on töötanud ettevõttes umbes 30 aastat ega kujuta enda jaoks ette paremat kohta. Artiklis vastavad naised küsimustele „kes, kuidas ning miks“.

Sest on põnev!

Töötajad jutustavad, et Norma pakub alati põnevaid väljakutseid, rahvusvahelisi algatusi, kursusi ja ärireise. Irina õppis näiteks pool aastat Rootsis ja osales ka Poolas toimunud projektis. Alguses oli tal loomulikult hirmus, aga olles noor inglise keelt valdav tudeng, võttis ta ennast kokku ja sai suurepärase rahvusvahelise kogemuse.

Normas on toredad inimesed, tsehhid on pärast remonti valgusrikkad ja ilusad, pidevalt avatakse uusi liine. “Mul polnud kunagi kiusatust minna kuskile mujale. Siin saab omandada nii palju oskusi ning töö ise on mitmekesine,“ räägib Tatjana sellest, mis toetab tema entusiasmi.

Pole kirurg, vaid päästab elusid

Irina tuli ettevõttesse tööle 17-aastasena. Ta alustas turvavööde valmistamisest: “Kunagi tahtsin saada kirurgiks, kuid see plaan ei realiseerunud. See-eest päästan ma nüüd inimeste elusid teisel moel!” – nii aitas Norma Irinal täita oma unistuse kõigele vaatamata. Peaasi, et tal on üllas eesmärk!

Naine mäletab siiani, kui tähtsad ja autoriteetsed tundusid talle kogenumad kolleegid, kes avasid talle kohe alguses ameti olemuse ja vastutuse taseme. Tänu sellisele “kasvatusele” õppis Irina kõike kiiresti, jättis meelde iga artikli numbri, iga töötaja nägugi oli meeles – Irina töötas kirurgilise täpsusega.

Vaade kõrvalt

Norma ajaloos olid ka raskemad ajad, mil ettevõte oli sulgemise äärel ja liinid seisid. Siis läksid paljud töötajad teistele töökohtadele lisa teenima, kuid olles võrrelnud tingimusi ja võimalusi naasid nad tagasi. „Teiste ettevõtetega võrreldes on siin hea ja inimsõbralik sisepoliitika. Meil tullakse alati vastu ja kõik hoiavad ühte nii tööl kui ka tööväliselt,” selgitab Tatjana. Täna tegutseb ettevõte täisvõimsusel: Norma kasvab, võtab osa Euroopa projektidest ning ootab meeskonda uusi inimesi.

Avatud uksed

Norma otsib ja leiab palju uusi töötajaid. Irina kohtab iga päev 5-6 uut inimest, viib läbi ekskursioone, näitab kõike. Nii saab kohe aru, kas huvid ja prioriteedid klapivad: “Ma motiveerin uustulnukaid küsima absoluutselt kõige kohta – alates palga suurusest kuni võimaluseni võtta vabu päevi,” ütleb Irina. Tasub olla avatud, uurida ettevõtte iga nurka ja olla prooviperioodi ajal maksimaalselt uudishimulik. Siis hakkab kõik laabuma ja igaüks leiab oma koha.

Täpsus on kuningate viisakus

“Ai-ai-ai, nii ei tohi!” rääkisid kunagi vanemad töötajad hilinejatele. Ajad on muutunud, punktuaalsust aga hinnatakse endiselt. Elementaarne tööeetika: kui midagi juhtus, peab ise kohe teatama, selgitama põhjust. Tatjana väidab, et kõiki saab alati kätte: “Tööl ja kodus, telefoni või arvuti kaudu – meie ülemused on alati kättesaadavad.”

Perekond tuleb alati appi

Perekonna all me mõtlevad naised Norma sõbralikku meeskonda. Töötajad on valmis andma ennast parima, et ainult väljaõpe ja töö edeneksid suurepäraselt. Irina ja Tatjana on harjunud vastama “Jah, muidugi!”, kui neilt palutakse abi.

Naised usuvad, et miski pole võimatu. Irina ja Tatjana täiendasid Normas oma eesti keele oskusi, ka kõigi teiste keelebarjääri probleem lahendatakse kohapeal. Samuti nägid nad korduvalt, kuidas toetatakse töötajaid, kes ebaõnnestumiste puhul hakkasid kartma ja lootust kaotama: neid ei jäeta üksinda, korraldatakse täiendavaid kursusi. Polegi palju vaja: üksnes usku endasse ja veidi rohkem aega.

Irina ja Tatjana jälgivad tähelepanelikult oma inimeste edusamme. Kui keegi paistab silma innukuse poolest, taotlevad nad selle inimese jaoks preemiat. “Peale kõike on meiega ka hästi lõbus!” lubab Tatjana. Selles pole kahtlustki – aastavahetuse õhtuks õmblevad naised kostüüme ja etendavad talvemuinasjutte. Irina ja Tatjana armastavad oma tööd ning panevad ka teisi sellesse armuma.

Turvalisus– prioriteet nr.1

Rahvusvahelises autotööstuse tööjaotuses pole olemas suuri ja väikesi firmasid. On olemas pühendunud tegijad, nõudlikud kliendid ja ülim eesmärk – inimeste rahuolu ja elud.

Norma AS lõppklientideks on pea kõik suured autovalmistajad üle maailma!

Üle 60 inseneri

Üle 150 tootekategooria

135 aastat kogemust