Margot Paas: „Normas hoolitakse igast töötajast“

Tootmisjuht Margot Paas juhib Normas rihmavabrikut, tal on alluvaid kokku 120 ringis ning juhi tööd naudib ta väga. Uurisime lähemalt, mida tema peab ettevõtte sisekliimas ja töösuhetes oluliseks. Jutuks tuli ka müstiline Norma vaim.

Margot kirjeldab Normat kui ettevõtet, mis soodustab kõigi ametimeeste ja -naiste arengut, ükskõik mis valdkonnas töötatakse. Tema sõnul on Normas tõeliselt ühtne kollektiiv, mis hoiab kokku ja mõistab väga hästi, et kõike tehakse ju ühe ja sama eesmärgi nimel. „Arvan, et inimesed töötavad siin mitte üksnes raha pärast, vaid ka seepärast, et neile meeldib siin. Siin on hea töötada ja igal hommikul taas tulla,“ kinnitab Margot.

Kuulamisoskus on väga oluline

Margoti meelest on ülemuse ja alluva vahelises suhtes pea kõige olulisem asi kuulamisoskus. „Mina kuulan oma meeskonnaliikmeid hea meelega, aeg-ajalt on mu töö olla ka psühholoog ja proovin alati leida probleemile lahenduse,“ ütleb ta ja räägib, et ettevõtte eesmärk on lõpuks ju ikkagi üks – et Normal läheks hästi. „Tahame, et meil oleks vähem praaki, et inimesed töötaksid hästi ning et meil oleks head töötingimused,“ sõnab ta.

Ta tuleb meeskonnaliikmetele meeleldi vastu, sest teab, et ka nemad tulevad alati temalegi vastu. „Võtan inimeste jaoks aega. Vahel on seda keeruline teha, aga ma alati proovin. Kui kellelgi on mingi mure, siis kindlasti soovitan tulla ja rääkida, kartma ei pea ja ma olen alati olemas.“

Kes Normasse sobib?

Norma on pika ajalooga ettevõte ja paljud inimesedki on ettevõttes töötanud väga kaua aega. Margoti sõnul tabab ta juba vaistlikult ära, kas inimene soovib tegelikult Normas töötada või mitte. „Meie juurde sobivad tavalised inimesed, kes on rõõmsameelsed ja ambitsioonikad ning kes tahavad tööd teha. Puhtalt kontoritööd teha sooviv inimene võib-olla nii hästi ei sobi. Pigem ikka need, kes julgevad vahel ka rutiinist välja tulla, tahavad meeskonnatööd teha ja meeskonna liige olla,“ kirjeldab ta.

Margoti kogemused räägivad, et kui töösoovijal on vähegi tahtmist ja pealehakkamist, siis talle rakendus ka leitakse. Ta arvab, et inimesed võiksid julgemalt tulla otse küsima, kas nende jaoks leidub suurettevõttes midagi sobivat. „Me hoolime oma inimestest ja proovime neid alati aidata. Meil on nii palju erinevaid töökohti, et kui üks ei meeldi, siis on võimalik ka vahetada, proovida,“ julgustab ta.

Usaldus ja kannatlikkus – hea töösuhte võti

Margot räägib, et omaenda ülemuselt on ta kõige rohkem õppinud kannatlikkust. „Minu iseloom on selline, et mul on vaja kohe ja kõike. Vanasti võtsin asju väga endasse ja väga isiklikult, aga olen õppinud endaga aru pidama ja ennast vähem n-ö piitsutama.“

Margotile meeldib, et tema otsene juht kuulab ka teda, kui tal on vaja midagi olulist rääkida. „Ma saan teda usaldada ja tema usaldab mind. Igaühel on oma moodus juhtimiseks, kuid häält üksteise peale meil kunagi ei tõsteta,“ arutleb ta.

Tema sõnul toimub Normas justkui peegeldus – ehk mida juhid välja peegeldavad, peegeldavad inimesed neile vastu.

Mis on see müstiline Norma vaim?

Kõige selle põhjal võib öelda, et suurettevõttes on igati positiivne ja sõbralik õhkkond. Lisaks aktiivne sotsiaalne elu. „Näiteks toetab Norma sporti, meil on suvemängud ja talvemängud. Kõik on oodatud osalema, ka värsked tulijad, et nad tunneksid end meeskonna liikmena ja väärtustatuna,“ räägib Margot.

Lõpetuseks ütleb tootmisjuht välja kauni mõtte, et tema meelest on Norma isegi müstiline ettevõte, kus on pidevalt tunda, kuidas inimesed on üksmeelsed ja rõõmsad. „Võib öelda, et Norma vaim on siin sees. Mul ei ole siin töötades kunagi olnud tunnet, et ma ei taha tööle tulla. Tööl on hea olla, kui on head kolleegid, kes kõik on mõistlikud ja abivalmis inimesed,“ ütleb Margot kokkuvõtvalt.

Turvalisus– prioriteet nr.1

Rahvusvahelises autotööstuse tööjaotuses pole olemas suuri ja väikesi firmasid. On olemas pühendunud tegijad, nõudlikud kliendid ja ülim eesmärk – inimeste rahuolu ja elud.

Norma AS lõppklientideks on pea kõik suured autovalmistajad üle maailma!

Üle 60 inseneri

Üle 150 tootekategooria

135 aastat kogemust