Soovid töötada kaubamärkide Porsche, Bentley või Lamborghini heaks? Tule Normasse!

„Meie edu võti on eelkõige lojaalsed ja motiveeritud töötajad ning ettevõttesisene lugupidamine igaühe suhtes, olenemata konkreetse inimese ametist või positsioonist. Oleme nagu üks suur perekond, kus jagatakse omavahel rõõme ja muresid ning ollakse ühise eesmärgi eest väljas,” ütleb Norma ASi juhatuse esimees Peep Siimon.

Ta lisab, et Norma jätkusuutlikkus ja ajaga kaasaskäimine on olnud võimalik ainult tänu kiirelt kohanevatele töötajatele, kes on valmis pidevateks uuteks väljakutseteks, mida kaasaaegsed juhtimissüsteemid, järjepidev arendustegevus, digitaliseerimine, automatiseerimine ja robotiseerimine kaasa toovad. Ettevõtte ligikaudu 1000 töötajat on iga päev valmis võtma endale vastutuse teha vastavalt klientide soovidele ja vajadustele veelgi keerukamaid tooteid ning püsida globaalsel turul konkurentsis.

Norma toodab autode turvasüsteemide komponente enam kui 150 tootekategoorias ja kuulub Autolivi korporatsiooni, kelle lõppklientideks on praktiliselt kõik tuntud autovalmistajad üle maailma. Aastas tarbitakse Normas Eiffeli torni jagu metalli ja ühes kuus toodetakse turvavöökeeli 400 000 autole. Ettevõttes kasutatakse kahte pinnakattetüüpi – tsink ja nikkel-kroom, kusjuures aastas kaetakse tsingiga umbes 1440 tonni tooteid ning nikkel-kroomimise liini töömaht on samal ajal umbes 50 miljonit komponenti. Töö Normas tähendab ka ülimat täpsust, näiteks koordinaatlihvimisega saavutatakse täpsus kaks mikronit, mis on võrreldav keskmise bakteri läbimõõduga. Väljakutseid jagub!

 

Hea meeskonnamängija leiab alati koha

Normat iseloomustavad erinevates valdkondades tegutsevad ägedad meeskonnad, kuhu on oodatud nii oma ala spetsialistid kui ka oskustöölised. „Häid töötajaid on alati tarvis ja meie jaoks on hea töötaja meeskonnamängja, kes suudab nii individuaalselt panustada kui ka raskematel aegadel teisi „käima tõmmata”. Ideaalne töötaja tuleb, kohaneb, võtab väljakutse vastu ja teeb ära!” kirjeldab Siimon. „Kui meeskonnas on tugev ühtekuuluvustunne ja asjad saavad õigeks ajaks tehtud, on kõigil hea tunne ning põhjust on töövõite tähistada ja parimaid tegijaid tunnustada.”

Omalt poolt pakub Norma põnevat tööd stabiilses ja pikaealises rahvusvahelises ettevõttes. Töömudel on siin paindlik – võimalik on töötada distantsilt ning ka kontoris, kusjuures ligipääs Tallinnas Laki tänaval asuvale ettevõttele on väga hea nii ühistranspordiga erinevatest linnaosadest kui ka autoga.

„Meie töötajad hindavad kõrgelt tööd rahvusvahelises ettevõttes, mille tooted reaalselt päästavad elusid ja hoiavad ära rasked vigastused liikluses. Iga Norma töötaja saab olla uhke, et tema töö toob ühiskonnale tervikuna kasu ja aitab inimesi. Seejuures toetame erinevaid arengu- ja koolitusvõimalusi ning töötamine oma ala tippudega võimaldab näiteks kursuse- või teadustööde kirjutamist Norma teemadel meiepoolsete ekspertide ja juhendajate toel. Samuti on võimalik osaleda huvitavates koostööprojektides, viimati lõime kaasa näiteks Solaride’i ehk päikeseauto ehitamises,” räägib Siimon. „Samuti anname alati oma töötajatele võimaluse arendada end tipptasemel spetsialistiks või kasvada läbi juhipositsiooni. Selleks pakume erinevatel teemadel koolitusi kontsernisiseselt, veebipõhiselt, väljastpool ettevõtet.”

Väga tähtsaks peetakse töötajate tervist: regulaarselt toimuvad töötervishoiuarsti vastuvõtud kohapeal, töökoht organiseerib erinevaid vaktsineerimisi, pakutakse massaaživõimalust, prillide kompensatsiooni ja silmaarsti vastuvõttu. Ühised tegemised on olnud viimastel aastatel küll pärsitud, kuid traditsiooniliselt peetakse Normas siiski meeskonnaüritusi, perepäevi, käiakse koolitustel ja lisaks on võimalus liituda spordiklubiga Norma Orienteerumisklubi, et koos osaleda rahvaspordiüritustel, firmaspordipäevadel ja muudel sportlikel koostegemistel.

Kõrgelt hinnatakse ka iga-aastasi palgaläbirääkimisi, kehtivat kollektiivlepingut ja tugevat töötajate esindatust, samuti jõulupuhkust ning -preemiat, pere-, sünni- ja ranitsatoetuse maksmist ning staažist tulenevat toetust kuni ühe ametipalga ulatuses.

 

„Oleme väga soosivad ka praktikantide osas, kes soovivad praktikakogemust rahvusvahelises ja suures ettevõttes. Väga suur osa Normas töötavatest inseneridest, logistikutest ja nii mõnigi juhtidest on alustanud omal ajal praktikandi kohast,” lisab Siimon. Normas kestab praktika üldiselt kuni kuus kuud, pärast mida vaadatakse üle inimese enda soovid-vajadused ja ettevõtte tagasiside. Kui praktikant on ambitsioonikas, näitab üles initsiatiivi ja sobib meeskonda, on suhteliselt suur tõenäosus pärast praktika lõppu ka tööpakkumine saada!

Turvalisus– prioriteet nr.1

Rahvusvahelises autotööstuse tööjaotuses pole olemas suuri ja väikesi firmasid. On olemas pühendunud tegijad, nõudlikud kliendid ja ülim eesmärk – inimeste rahuolu ja elud.

Norma AS lõppklientideks on pea kõik suured autovalmistajad üle maailma!

Üle 60 inseneri

Üle 150 tootekategooria

135 aastat kogemust