“Norma tähendab kiirust, võimalusi ja soovi teha head,” ütleb seitse aastat Normas töötav Natalja

Natalja mäletab, kuidas ta seitse aastat tagasi naasis Eestisse, olles mõnda aega töötanud välismaal. Kodumaal hakkas ta tööd otsima ning leidiski selle Normas. Ta alustas sorteerimis- ja pakendamistsehhis, nüüd töötab turvavööde tootmisliinil operaatorina. Nataljal on hea meel, et ta töötab stabiilses kohas, kus on kõrgtasemel juhtkond ja ühtne kollektiiv.

Mis asi on Norma?

  • Kiirus

“Norma tähendab kõigepealt kiirust,” ütleb Natalja, selgitades, et tootmises omab tähendust nii kvaliteet kui ka kvantiteet, kuna peab täitma teatud norme. Naise sõnul on kiire ja vilgas töö esimene asi, mis rabab uusi töötajaid.

  • Organiseeritus ja meeskonnatöö

Norma tööprotsessid on suurepäraselt korraldatud. Seda peab Natalja nii iga töötaja ja juhi kui ka ettevõtte kõikide osakondade teeneks: tooteid valmistatakse, kvaliteeti kontrollitakse, toodangut pakendatakse ja saadetakse ära – süsteem töötab täpselt nagu kellavärk.

  • Avatud suhtlus

Natalja rääkis, et töötajad võivad jätta oma ettepanekuid töötegevuse parendamiseks spetsiaalses arvutiprogrammis. “Programmi kaudu või isiklikus vestluses saab alati jagada ideid ja nendele alati ka reageeritakse,” väidab kogenud töötaja.

Kandideerivad kõik!

Natalja peab suureks eeliseks seda, et Norma uksed on avatud kõikidele inimestele, kes tahavad ausalt ja kvaliteetselt tööd teha. Kogemuse või hariduse puudumine pole peaaegu kunagi takistuseks. “Norma ise kasvatab, koolitab ja õpetab,” kommenteerib Natalja.

Kui uued inimesed saavad siia tööle, tutvuvad nad kõigepealt olulise dokumendi – tööjuhendiga, millele järgneb praktika: peab varuma energiat, kannatlikkust ja soovi. Kui juhtuvadki vead, siis on vahetusevanem või kogenumad töötajad valmis jagama oma teadmisi ja kõike detailselt seletama.

Rutiini ei ole, on olemas võimalused

Natalja väärtustab Norma inimestele individuaalselt lähenemist ja valikuvõimaluste tagamist. Samuti on soovi korral võimalus minna nädalavahetusel tööle ja teenida lisaraha. Juhul kui kellelegi ei sobi teatud ametikoht, ei pea ta kohe minema otsima uusi töökuulutusi, vaid võib proovida ennast Norma teistes osakondades, leides meelepärase positsiooni. “Siin ei seisa keegi paigal, me kõik saame asendada üksteist liinil. Meil puudub rutiin, vastupidi: on olemas palju võimalusi selleks, et teha oma töö mugavamaks ja huvitavamaks,” ütleb Natalja.

Normas töötamiseks on vajalik soov teha head

Natalja sõnul ootab Norma alati uusi aktiivseid inimesi, kes oskavad läheneda kõigele vastutustundlikult ja pööravad tähelepanu detailidele. “Autode ohutussüsteem on tõsine asi. Et Normas töötada on vaja soovi teha head!” selgitab Natalja, mis motiveerib inimesi iga päev usinalt tööd tegema. Natalja on sedavõrd tähelepanelik, et kui ta näiteks taksoga sõites märkab turvavöös puudusi, siis teatab sellest kohe juhile. „Norma pole lihtsalt töö, see on kutsumus ja eriline filosoofia!“ ütleb ta.

Turvalisus– prioriteet nr.1

Rahvusvahelises autotööstuse tööjaotuses pole olemas suuri ja väikesi firmasid. On olemas pühendunud tegijad, nõudlikud kliendid ja ülim eesmärk – inimeste rahuolu ja elud.

Norma AS lõppklientideks on pea kõik suured autovalmistajad üle maailma!

Üle 60 inseneri

Üle 150 tootekategooria

135 aastat kogemust